foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


diplomovaný fyzioterapeut
+420 604 364 202
Lenka Gécová

Reharelax

Rehabilitace Relaxace

Novinky

Omezení provozu masáží!

Z důvodu mateřské dovolené, provoz masáží omezen.

Laserová epilace - provoz bez omezení.

 

Laserová epilace

V dnešní době je již téměř samozřejmostí dokonale hladká pleť bez chloupků. Touží po ní většina žen a také nejeden muž. Odstranění chloupků je žádoucí nejen z estetického hlediska, ale zároveň z hygienického hlediska.
Více zde!

 


V dnešní době je již téměř samozřejmostí dokonale hladká pleť bez chloupků. Touží po ní většina žen a také nejeden muž. Odstranění chloupků je žádoucí nejen z estetického hlediska, ale zároveň z hygienického hlediska. Způsobů, jak odstranit chloupky, je mnoho. Jedním z nich je DEPILACE, při níž se odstraňují pouze viditelné části chloupku (holení žiletkou, depilačními krémy). Tento způsob však nevede k dlouhodobému efektu a je nutné ho poměrně často opakovat. Dalším způsobem je EPILACE- jde o odstranění nežádoucích chloupků včetně kořínků (vytrhávání chloupků pinzetou, epilátory, voskem...). Efekt této metody je dlouhodobější ne však trvalý. U mechanické depilace a epilace se v 80% případů vyskytují nepřiměřené reakce pokožky ve smyslu zarudnutí, pupínků a zarostlých chloupků, což může vést k nepříjemným zdravotním komplikacím. Laserová epilace představuje jediný způsob, jak téměř bezbolestně zredukovat růst chloupků trvale!

JAK LASEROVÁ EPILACE FUNGUJE

Laserová epilace v principu znamená vedení laserového paprsku chloupkem do vlasové cibulky, kde se přemění energie laseru na teplo a cibulku zničí. Laserový paprsek je vázán na pigment chloupku (melanin), čímž je zaručeno, že nedojde k poškození okolní tkáně. Při laserové epilaci lze ovšem zasáhnout pouze chloupky v růstové fázi, což je maximálně 40% všech chloupků. V tuto dobu obsahuje jeho cibulka nejvíce barviva a je pro laserový paprsek dobře rozpoznatelná. Z tohoto důvodu je nutné zákrok 4 - 7x opakovat, aby byly postupně zasaženy všechny cibulky. Intervaly mezi jednotlivými zákroky jsou v rozmezí 4 – 6 týdnů. Nejlepších výsledků je pak dosaženo u chloupků tmavých, méně u velmi jemných světlých chloupků.

LASER PRIMELASE

V našem studiu používáme španělský laser PRIMELASE. Jedná se o diodový laser s aplikátorem 20x9mm, který je v současné době nejvýkonnější a nejbezpečnější laser určený k laserové epilaci. Pracuje na principu selektivní fototermolýzi, která způsobuje tepelnou destrukci vlasové cibulky. Přístroj je opatřen dokonalým chlazením, tak aby byl celý zákrok téměř bezbolestný a maximálně bezpečný.

PŘED EPILACÍ LASEREM

4 – 6 týdnů před zákrokem se nesmí chloupky vytrhávat pinzetou, voskem ani žádným jiným způsobem, aby nedošlo k poškození cibulky. Chloupky však můžete bez starostí holit, stříhat či použít depilační krém. Naopak těsně před ošetřením je potřeba chloupky oholit tak, aby v den zákroku byly vyrostlé maximálně 0,5mm. Odstraňování chloupků laserem lze podstoupit celoročně včetně letního období. V takovém případě je však nutné vyvarovat se opalování (na slunci i v soláriu) bezprostředně před zákrokem i po něm (alespoň 3dny před i po). Neobarvujte si chlupy, ani nepoužívejte samoopalovací přípravky nebo aktivátory melaninu min. 15 dní před zákrokem. Neprovádějte peeling týden před terapií. V den ošetření nepoužívejte na epilovanou oblast krémy, make-up, deodorant či antiperspirant.

JAK PROBÍHÁ VLASTNÍ TERAPIE

Při první návštěvě je provedena nejprve diagnostika, analýza pleti a ochlupení. Terapii provádíme s pomocí nejmodernějšího diodového laseru Primelase, který je určen pro všechny typy kůže během celého roku. Jde o velmi výkonný laser vybavený chlazením kůže. Díky tomu je ošetření téměř bezbolestné. Celá terapie trvá zhruba několik minut při ošetření menších ploch těla (horní ret, brada, podpaží), okolo 30min větší plochy (záda, lýtka), při epilaci celých nohou včetně třísel počítejte asi 60min.

PO ZÁKROKU

Chloupek na ošetřeném místě bude postupně odrůstat, až za několik dnů zcela vypadne. Po ošetření může být místo několik hodin lehce zarudlé a chvilkově i mírně oteklé. Nevystavujte ošetřovanou část těla slunci ani soláriu po dobu 4 týdnů po zákroku. Pokud nelze zamezit slunečnímu záření, je nutné použít ochranné prostředky s SPF 5O+. Udržujte pokožku hluboce hydratovanou po celou dobu terapie. Při nedodržení pokynů by mohlo dojít k nežádoucímu výskytu pigmentových skvrn.

KONTRAINDIKACE

- rakovina kůže či jiné onkologické onemocnění

- těhotenství či kojení

- kůže spálená nebo zraněná silným slunečním zářením

- akutní kožní infekce (otevřené rány)

- olupování kůže (musí se počkat až doroste kůže nová)

- diabetes (pokud není kompenzovaný a máte zkušenosti se špatným hojení ran)

- srdeční choroby, osoby s kardiostimulátorem

- kovy v těle (piercing, tetování)

- lupenka

- lidé, kteří podstoupili ošetření laserem CO2 nebo dermoabrazi v posledních 3 měsících

- při léčbě akné léky jako Neotigason, Tigason, Roaccutane v posledních 6 měsících

- při užívání bylin, které jsou fotosenzitivní (třezalka tečkovaná)


Copyright © 2021 Reharelax Rights Reserved.